Zatoka Szpiegów ile odcinków ma serial?

Zatoka Szpiegów odc. 2 streszczenie szczegółowe. Zobacz co wydarzy się w ostatnim odcinku. Kiedy emisja w TV i powtórka na VOD.

Zatoka Szpiegów odc. 2 streszczenie szczegółowe

Zatoka Szpiegów to serial składający się z dziewięciu odcinków, który od stycznia można oglądać w TVP 1. Drugi odcinek wyemitowany zostanie 14 lutego o godzinie 20:20 w TVP 1. Co się w nim wydarzy? Oto szczegółowe streszczenie Zatoka Szpiegów odc. 2:

Franz odwiedza Dom Szwedzkiego Marynarza, gdzie odkrywa, że jego ojcem jest Polak o nazwisku Kurkowski. Pastor Eriksson przekazuje mu list od ojca, w którym ten prosi, aby syn w trudnych czasach wojny zachował się przyzwoicie. Na ulicy Franz zostaje napadnięty przez uzbrojonych złodziei, a jeden z nich, Staszek, okazuje się być jego dawnym kolegą. Franz odwiedza matkę w nadziei na pozyskanie informacji o swoim prawdziwym ojcu, ale na początku rozmowa się unika. W końcu jednak spotyka się z synem i przyznaje, że kiedyś kochała Kurkowskiego, ale sądziła, że zginął na morzu. Związała się z Lotharem, który zaopiekował się nią i jej nieletnim synem. Nie ujawnia jednak Franzowi, że decyzję o związku z Niemcem podjęła pod wpływem groźb ojca, który chciał ją wydziedziczyć.

Na molo do Franza podchodzi przypadkowy mężczyzna, zostawiając mu aparat szpiegowski z adresem skrzynki kontaktowej. Franz rozumie, że to wysłannik Johanna. Aby uniknąć podejrzeń o zabójstwo Anny, musi wykonać zadanie. W celu zdobycia informacji dla alianckiego wywiadu, Franz uwodzi Ilsę, sekretarkę komandora Kesslera. Zatrudnia Staszka, by zainscenizował napad na dziewczynę, a sam spieszy jej na ratunek.

Następnego dnia Franz odwiedza ją z kwiatami, poznając przy okazji Gretę, piękną żonę Kesslera, która go fascynuje. Franz i Ilse trafiają do łóżka, ale sekretarka informuje go, że nie ma dostępu do tajnych dokumentów trzymanych przez Kesslera w jego prywatnym domu. Engel, kolega Franza z SS, przekazuje mu informację, że namierzył polskiego szpiega, brata więźnia, który zatruł się podczas przesłuchania przez Franza. Odnalezienie go może naprawić reputację Franza, ale muszą się spieszyć, bo jest planowany do likwidacji w ramach Intelligenzaktion. Niestety, są za późno na miejscu.

Franz zdaje sobie sprawę, jak okrutne są działania niemieckiej armii wobec polskiej ludności. Wraz z Engelem uczestniczą w balu z okazji kapitulacji Francji, na który zostali zaproszeni przez żonę Kesslera. Na balu Franz korzysta z okazji, by ukraść się do gabinetu Kesslera i sfotografować tajne dokumenty zawierające nazwy okrętów, które niedługo przypłyną do Gdyni. Następnie przekazuje zdjęcia do skrzynki kontaktowej polskiego wywiadu.

Zatoka Szpiegów odc. 2 kiedy emisja?

Serial Zatoka Szpiegów odcinek 2 w telewizji TVP 1 wyemitowany zostanie w niedzielę 14 stycznia o godzinie 20:20. Kiedy powtórka? Wszystkie odcinki dostępne są w internecie na TVP VOD (vod.tvp.pl), a także na CDA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj