Zatoka Szpiegów odcinek 1 streszczenie szczegółowe i powtórka

Zatoka Szpiegów odc. 1 streszczenie szczegółowe. Zobacz co wydarzy się w ostatnim odcinku. Kiedy emisja w TV i powtórka na VOD.

Zatoka Szpiegów odc. 1 streszczenie szczegółowe

Zatoka Szpiegów to serial składający się z dziewięciu odcinków, który od stycznia można oglądać w TVP 1. O czym opowiada pierwszy odcinek? Oto szczegółowe streszczenie Zatoka Szpiegów odc. 1:

Gdynia, latem 1940 roku, staje się miejscem działania dla 24-letniego porucznika Abwehry, Franza Neumanna. Jego ojczym, wysoki oficer gdańskiej policji, wychowywał go surowo, okazując więcej uczuć dla młodszego brata, Otto, który przygotowuje się do pierwszej misji na niszczycielu. Franz zostaje przydzielony do współpracy z Kriegsmarine, podlegając bezpośrednio komandorowi Kesslerowi. Skłonny do alkoholu i narkotyków, łatwo dostępnych w porcie, Franz w trakcie jednej z wizyt w knajpie wpada w bójkę, broniąc kelnerki Anny.

Po tym incydencie Franz eskortuje Annę do domu, gdzie odkrywa, że dziewczyna to Polka, z którą miał kontakt w dzieciństwie. Gdy Anna sugeruje, że jego ojciec był Polakiem, Franz reaguje gniewem, tracąc świadomość. Budzi się następnego dnia, znajdując zwłoki Anny pod oknem kamienicy. Wszystko wskazuje na to, że dziewczyna została wyrzucona z okna. Franz ucieka z miejsca zdarzenia, a barman Johann go odnajduje, prezentując dowody sugerujące, że to właśnie on zabił Annę. Johann proponuje układ: negatywy zdjęć w zamian za informacje interesujące brytyjski wywiad. Franz, znalazłszy się w trudnej sytuacji, zgadza się na współpracę.

Wiadomość o możliwym polskim pochodzeniu ojca nie daje mu spokoju, więc odwiedza matkę, próbując odkryć prawdę. Wśród pamiątek znajduje tajemniczą wizytówkę pastora z Domu Szwedzkiego Marynarza w Gdyni. Tego samego wieczoru Franz żegna brata, który wypływa na swój pierwszy bojowy rejs z portu wojennego.

Zatoka Szpiegów odc. 1 kiedy emisja?

Serial Zatoka Szpiegów odcinek 1 w telewizji TVP 1 wyemitowany zostanie w niedzielę 7 stycznia o godzinie 20:20. Kiedy powtórka? Wszystkie odcinki dostępne są w internecie na TVP VOD (vod.tvp.pl), a także na CDA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj