w

Netflix chciał nakręcić serial o Zbigniewie Bońku. „Nie mam takiej potrzeby”

Zbigniew Boniek serial

Zbigniew Boniek to niewątpliwie jeden z najsłynniejszych polskich piłkarzy, który osiągał sukcesy z reprezentacją i zrobił dużą karierę zagranicą, w czasach, gdy nie było to takie łatwe. Jego kariera mogłaby być ciekawym materiałem na film lub serial.

Jak się okazuje Zbigniew Boniek miał już kilka propozycji, aby na podstawie jego kariery nakręcić film lub serial. Taką propozycję byłemu reprezentantowi Polski i prezesowi PZPN złożył nawet Neflix.

– Proponowano mi to już wiele razy. Ja nie mam takiej potrzeby – powiedział Zbigniew Boniek w trakcie rozmowy z Małgorzatą Domagalik w programie „Niech Gadają” na „Kanale Sportowym”.

Czy jego kariera byłaby dobrym materiałem na serial? – Chłopak z Bydoszczy, syn krawcowej i normalnego pracownika, który w ciężkich czasach ciemnego PRL-u, doszedł tam gdzie doszedł… Łatwo nie było – przyznał Zbigniew Boniek, ale natychmiast dodał: – Mnie na to nie da się namówić. Miałem kilka propozycji. Odezwał się również Netflix, który chciał nakręcić kilka odcinków. Ja lubię być na boku. Nie mam potrzeby dowartościowania się jakimiś dodatkowymi historiami – powiedział Boniek.

Jego karierę można obecnie prześledzić jedynie na podstawie książek. Ukazały się m.in. następujące tytuły: „Zbigniew Boniek. Mecze mojego życia” (autor Janusz Basałaj) oraz „Zibi, czyli Boniek” (autor Roman Kołtoń).

Zbigniew Boniek seniorską karierę rozpoczął w Widzewie Łódź. W 1982 roku wyjechał do Włoch, gdzie najpierw reprezentował barwy Juventusu Turyn, a następnie AS Roma. W 1988 roku zakończył karierę. W barwach reprezentacji Polski zagrał 80 razy i zdobył 26 bramek.

Archiwalne mecze online z udziałem Zbigniewa Bońka można obejrzeć w Bibliotece Piłkarstwa Polskiego, platformie uruchomionej przez PZPN.

Zbigniew Boniek miał również krótki i nieudany epizod jako selekcjoner reprezentacji Polski. W ostatnich latach był prezesem PZPN, a obecnie jest wiceprezesem UEFA.

Powtórka Mam Talent

Mam Talent powtórka online. Kiedy w TV? [niedziela, 25.09]

Dahmer sezon 2

Dahmer sezon 2. Kiedy data premiery? Czy będą nowe odcinki?