Ponad milion widzów skoków narciarskich w Zakopanem w Eurosporcie

Podczas minionego weekendu Eurosport 1 był zdecydowanym liderem oglądalności wśród kanałów sportowych w Polsce, a w trakcie transmisji Pucharu Świata w Zakopanem także najchętniej oglądaną płatną anteną w kraju i drugą wśród wszystkich kanałów. Wysoką oglądalnością cieszyły się również relacje na żywo z dwóch pierwszych meczów polskich piłkarzy ręcznych w mistrzostwach Europy. Obejrzało je ponad 410 tys. widzów.

.Od piątku do niedzieli Eurosport 1 pokazywał między innymi kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem oraz mecze Polska – Austria i Polska – Białoruś na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Sobotni konkurs drużynowy i niedzielne zawody indywidualne na Wielkiej Krokwi oglądało w Eurosporcie średnio ponad milion widzów! W trakcie transmisji Eurosport 1 osiągnął 8,6{4d6d26deaf892f8d954aca2a23f1bcab4e66fb6a80ea9f29b25375c62038e6c6} udziału w rynku i był najchętniej oglądaną płatną anteną w Polsce i drugą wśród wszystkich kanałów.

Przypomnijmy, że tym razem transmisje ze skoków narciarskich opórcz w Eurosportu pokazywała również telewizja TVP 1, a nie TVN.

W piątek pierwszy mecz na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej rozegrała reprezentacja Polski, pokonując Austrię. W niedzielę biało-czerwoni wygrali z Białorusią, dzięki czemu zapewnili sobie awans z grupy. Oba spotkania oglądało w Eurosporcie 1 średnio ponad 412 tys. widzów i w trakcie tych transmisji kanał był numerem jeden wśród stacji sportowych.

Wielkie emocje sportowe czekają widzów Eurosportu także w nadchodzących tygodniach. Już we wtorek stacja pokaże trzeci mecz grupowy Polaków na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. Rywalami biało-czerwonych będą Niemcy, a stawką pierwsze miejsce w grupie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek rozpoczął się pierwszy turniej Wielkiego Szlema w tym roku, czyli Australian Open. Do drugiej rundy awansowali już Hubert Hurkacz, Iga Świątek, Magda Linette i Kamil Majchrzak. Do końca stycznia na antenach Eurosportu królować będzie tenis i piłka ręczna, jak również sporty zimowe. W kolejny weekend rywalizacja w Pucharze Świata w skokach narciarskich przeniesie się do Titisee-Neustadt. Z kolei w Anterselvie rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata w biathlonie. Wszystkie transmisje z Eurosport 1 online dostępne są na żywo i na żądanie w Playerze.

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Dziennikarstwem zajmuje się od 15 lat. Pracował w kilku horyzontalnych portalach w dziale sportu. Od pewnego czasu jego specjalizacją jest rynek telewizyjny oraz internetowy.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ