Dom pod Dwoma Orłami sezon 2 odc. 11
Fot. VOD TVP

Dom pod Dwoma Orłami odc. 9 streszczenie szczegółowe. Zobacz co wydarzy się w przedostatnim odcinku. Kiedy emisja w TV i powtórka na VOD.

Dom pod Dwoma Orłami odc. 9 streszczenie szczegółowe

Dom Pod Dwoma Orłami odc. 9 streszczenie. Opisu tego odcinka szuka bardzo dużo osób. Serial cieszy się dużym zainteresowaniem, a po emisji każdego z odcinków ciekawi widzowie zastanawiają się co wydarzy się w kolejnych epizodach.

Oto co wydarzy się w 9 odcinku: W Domu pod Dwoma Orłami zostaje zatrudniona Fela. To Polka, która ma szpiegować dla gestapo. Lisa szybko nawiązuje z nią jednak porozumienie. Fela pomaga jej opiekować się małą Helenką. Pewnego dnia zrywa ich z łóżek przymusowa ewakuacja. Lisa umieszcza w metalowej kasecie pamiątki oraz pamiętnik i chowa ją w piwnicy.

W mieście panuje chaos i panika. Ludzie pragnący dostać się do pociągu tratują siebie nawzajem. W zamieszaniu Lisa traci z oczu córeczkę. Nie ma jej wśród tłumu, ani wśród leżących przed stacją ciał zamarzniętych dzieci. Lisa odnajduje ją po powrocie do domu. To Fela uratowała jej córeczkę.

Tymczasem do Breslau wkracza Armia Czerwona. Dom pod Dwoma Orłami po przejściu wyzwoleńczej armii jest splądrowany. Fakt, że dziennik Lisy urywa się tak nagle jeszcze bardziej intryguje Mariannę. Nie wie co stało się z Lisą i jej córeczką. Jedynym łącznikiem z tajemniczą przeszłością może być tylko Babcia Zofia. Ona, gdy skończyła się wojna może wracać do siebie.

W wyniku jałtańskiego ładu jej dom, jak i cały dorobek życia, nie jest już jej własnością. Został bowiem upaństwowiony. Co więcej, ich rodzinne strony nie należą teraz do Polski, tylko do Związku Radzieckiego. Zofia Szablewska, przyjeżdża nie do Breslau, a do Wrocławia jako repatriantka. Zamieszkuje w Domu pod Dwoma Orłami. Jej współlokatorem jest Jan Liski, oficer Urzędu Bezpieczeństwa, który samotnie wychowuje Kazimierza Lacha, swego pasierba.

W Domu pod Dwoma Orłami jest jeszcze jedno głodne i przestraszone dziecko wojny, Helenka. Choć Liski rozpoznaje w dziecku Niemkę, Zofia postanawia przygarnąć i zaopiekować się sierotą.

A tych nie zostało już wiele. Ile odcinków ma serial Dom pod Dwoma Orłami? Cały sezon 1 liczy 10 odcinków. Wszystko z powodu opóźnionej emisji. Jak tylko pojawi się opis odcinka, to znajdziesz go właśnie w tym miejscu.

Dom Pod Dwoma Orłami odc. 9 kiedy emisja?

Teoretycznie termin premiery odcinka 9 przypadałby na 26 lutego, ale na ten dzień TVP 1 ma zaplanowaną emisję filmu dokumentalnego „Mariupol. Utracona Nadzieja”. Wiele wskazuje więc na to, że Dom Pod Dwoma Orłami odc. 9 w TVP 1 poleci 5 marca.

A jeśli jesteście ciekawi co przyniesie Dom Pod Dwoma Orłami odcinek 8 to przeczytaj streszczenie szczegółowe.

Kiedy powtórka? Wszystkie odcinki dostępne są w internecie na TVP VOD (vod.tvp.pl), a także na CDA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj