Strona głównaSerialeDom pod Dwoma Orłami odc. 8 streszczenie

Dom pod Dwoma Orłami odc. 8 streszczenie

Dom pod Dwoma Orłami odc. 8 streszczenie i powtórka na VOD. Co wydarzy się w odcinku? Zobacz opis odcinka.

Dom pod Dwoma Orłami odc. 8 streszczenie szczegółowe

Serial Dom Pod Dwoma Orłami odc. 8 streszczenie. Oto co wydarzy się w nadchodzącym odcinku:

Nowosioło, 1997 rok. Paul dowiaduje się od starego polskiego księdza, że w szpitalu pracuje lekarz, który może coś mu powiedzieć o jego rodzinie. Amerykanin odnajduje doktora Dniepruka. Jako dziecko zapamiętał on mieszkających tu Polaków. Pomagał ojcu w pochówku syna Zofii Szablewskiej, Zbyszka. Kontaktuje Paula z żyjącą jeszcze Aksinią, która opowiada, co wydarzyło się przed laty.

1940 rok. Po tygodniach tułaczki Zbyszek wraca do rodzinnej wsi, ale musi się ukrywać. Pomagają mu ukraińska kucharka Olga i Aksinia, jego młodzieńcza miłość. Zazdrosny Wasylko grozi Aksinii, że zabije młodego Szablewskiego.

Nadchodzi 1941 rok. W Nowosiole pojawiają się Niemcy. Zbyszek daje jednemu z hitlerowskich oficerów kosztowności w zamian za pomoc w uwolnieniu matki i rodzeństwa. Żołnierz jednak nie zamierza nic zrobić. Tymczasem przebywająca w Kazachstanie Zofia walczy o przetrwanie swoje i bliźniąt. Głód zmusza ludzi do aktów kanibalizmu.

1943 rok. Dochodzi do zorganizowanych napaści Ukraińców na Polaków. Aksinia przychodzi ostrzec Zbyszka, który znalazł schronienie u dziadków, lecz jest już za późno. Bandyci mordują zniedołężniałych rodziców Zofii. Dom zostaje spalony, a niewidomy Maurycy przepada bez śladu.

Dom pod Dwoma Orłami odcinek 8 VOD

Dom pod Dwoma Orłami odc. 8 wyemitowany zostanie w niedzielę 19 lutego o godzinie 20:20. Serial można oglądać w TVP 1 oraz w internecie jako live stream lub VOD.

Odcinki emitowane są raz w tygodniu. W niedzielę o 18:30 będzie można obejrzeć powtórkę ostatniego odcinka.

Ponadto Dom pod Dwoma Orłami VOD to możliwość obejrzenia powtórki w internecie w dowolnym momencie. Ostatni odcinek trafia tam po premierze w TVP 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj