Dom pod Dwoma Orłami odc. 3 VOD. Powtórka, streszczenie?

Dom pod Dwoma Orłami odc. 3 streszczenie i powtórka na VOD. Co wydarzy się w odcinku? Zobacz opis odcinka.

Już 15 stycznia premiera serialu Dom pod Dwoma Orłami odc. 3. Serial można oglądać w TVP 1 oraz w internecie jako live stream lub VOD.

Odcinki emitowane są raz w tygodniu. W niedzielę o 18:30 będzie można obejrzeć powtórkę ostatniego odcinka.

Ponadto Dom pod Dwoma Orłami VOD to możliwość obejrzenia powtórki w internecie w dowolnym momencie. Ostatni odcinek trafia tam po premierze w TVP 1. Poniżej prezentujemy streszczenia odcinków.

Dom pod Dwoma Orłami odc. 3 streszczenie szczegółowe

Wrocław, rok 1997. Marianna wydobywa z piwnicy odsłoniętą przez powódź metalową kasetę i dokonuje niebywałego odkrycia. W środku znajduje Tagebuch – pamiętnik Lisy Weber. Z trudem odczytując niemiecki rękopis, Marianna poznaje świat poprzednich lokatorów Domu pod Dwoma Orłami. Po I wojnie światowej mała Lisa, jej brat Karl oraz despotyczny ojciec Johannes wyruszają z upadłego majątku Koningsdorf do Breslau, by rozpocząć nowe życie. Johannes Weber odnawia interesy z przyjacielem, przedsiębiorczym Żydem, Goldsteinem, by szybko stanąć na ekonomiczne nogi. Gdy dzieci dorastają, Karl postanawia studiować architekturę, a Lisa skrycie marzy o medycynie. Zarobione przez Johannesa pieniądze pozwalają rozpocząć budowę nowej siedziby rodziny Weber, Domu pod Dwoma Orłami. Wizja budowanego domu staje się jednak polem walki pokoleniowych ambicji między Karlem a ojcem. Wkrótce Johannes umiera pozostawiając dorastające dzieci zdane na siebie. Na szczęście opiekę na nimi roztacza Goldstein. Kilkadziesiąt lat później przebywający na Ukrainie Paul odkrywa na starym polskim cmentarzu grób Szablewskich. Daty i miejsce ich śmierci są jednak sprzeczne z tym, co przekazywały rodzinne opowieści.

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Dziennikarstwem zajmuje się od 15 lat. Pracował w kilku horyzontalnych portalach w dziale sportu. Od pewnego czasu jego specjalizacją jest rynek telewizyjny oraz internetowy.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ