Wspaniałe Stulecie ile odcinków? Streszczenia, powtórki.

Wspaniałe Stulecie odc. 1 i 2 streszczenie po polsku. Ile odcinków ma serial? Kiedy i gdzie oglądać powtórki w TV i internecie?

Ile odcinków ma serial Wspaniałe Stulecie?

Serial Wspaniałe Stulecie po polsku w 2022 roku można znów oglądać w telewizji TVP 1. Odcinek 1 wyemitowany zostanie 19 kwietnia. Serial emitowany jest od poniedziałku do piątku o godzinie 14:00 w TVP 1 oraz o 19:50 w TVP Kobieta.

Wspaniałe Stulecie odc. 2 oglądać można w środę 20 kwietnia, a w kolejnych dniach nastąpi emisja odcinków 3, 4, 5, 6.

Kiedy i gdzie obejrzeć powtórki? Ostatni odcinek powtarzany jest następnego dnia o godzinie 6:00 (TVP 1 ) i 10:50 (TVP Kobieta). Wspaniałe Stulecie po polsku trafia również na TVP VOD (vod.tvp.pl).

Ile odcinków ma Wspaniałe Stulecie? Widzowie mogą obejrzeć 312 odcinków po polsku.

Wspaniałe Stulecie streszczenia odcinków

Wspaniałe Stulecie odc. 1 streszczenie

(wtorek, 19.04 godzina 14:00 w TVP 1 i 19:50 w TVP Kobieta)

Sułtan Selim I Groźny umiera, a władzę w Imperium Osmańskim przejmuje jego syn, opanowany i światły Sulejman. Wezyrowie w Stambule z niezadowoleniem przyjmują zażyłość nowego władcy z sokolnikiem, konwertytą Ibrahimem z Pargi. Papież bagatelizuje zmiany na ottomańskim tronie. Sułtan jest oburzony, że jego ojciec przymykał oko na poczynania skorumpowanego kapitana Cafera Agi, który bezprawnie pobierał daninę od egipskich kupców. Do seraju zostają przywiezione branki krymskie, a wśród nich niepokorna Aleksandra, córka popa z Rohatynia. Podczas najazdu Tatarzy zamordowali jej najbliższych, a ona jako niewolnica trafiła do haremu. Aleksandra jest zrozpaczona i buntuje się przeciwko pałacowym regułom. Szybko jednak postanawia awansować w haremowiej hierarchii. Próbuje uwieść sułtana, mdlejąc na jego widok. W drogę do seraju wyrusza wraz z synem Mustafą żona sułtana, Mahidevran.

Wspaniałe Stulecie odc. 2 streszczenie

(środa, 19.04 godzina 14:00 w TVP 1 i 19:50 w TVP Kobieta)

Sułtan Sulejman zwołuje naradę, która ma rozpocząć przygotowania do wyprawy wojennej i zarządza podwyższenie żołdu dla janczarów. Podczas posiedzenia Sulejman skazuje na śmierć skorumpowanego kapitana, Cafera Agę. Matka władcy postanawia wydać przyjęcie na cześć syna, dokładnie wtedy, gdy do pałacu przyjeżdża jego żona z synem. Szambelan Ibrahim wybiera na wieczorne przyjęcie krymskie niewolnice, w tym Aleksandrę. Egzekucję Cafera Agi obserwuje kronikarz, Nasuh, oraz przypadkowy gość – ambasador Wenecji, który przyszedł do seraju pozdrowić nowego władcę. Podczas wieczornego przyjęcia Aleksandra w tańcu uwodzi władcę, który rzuca jej purpurową chustę – zaproszenie do alkowy. Odtrącona Mahidevran nie może się z tym pogodzić.

Wspaniałe Stulecie odc. 3 streszczenie

(czwartek, 21.04 godzina 14:00 w TVP 1 i 19:50 w TVP Kobieta)

Sulejman wysyła posła do króla Węgier z rozkazem zapłaty zaległej daniny oraz groźbą wojny. Papież ma nadzieję, że zamieszki w Syrii odwrócą uwagę młodego sułtana od Europy. Aleksandra wreszcie spędza noc z Sulejmanem.

Wspaniałe Stulecie odc. 4 streszczenie

(piątek, 22.04 godzina 14:00 w TVP 1 i 19:50 w TVP Kobieta)

Zauroczony Aleksandrą Sulejman nadaje jej imię Hurrem – radosna. Dziewczyna zostaje faworytą sułtana i otrzymuje własną komnatę. Sprowokowana przez Mahidevran, Hurrem trafia do lochu.

Dodaj Odpowiedź

GdzieOgladac.PL
Logo
Enable registration in settings - general
P