Wotum Nieufności streszczenia odcinków. Ile odcinków ma serial? Kiedy oglądać odcinki w Polsacie lub powtórki online na VOD?

Wotum Nieufności ile odcinków

Serial „Wotum Nieufności” to kolejna produkcja, która wpisuje się w trend zekranizowania polskiej literatury kryminalnej. Adaptacja książki Remigiusza Mroza przyciągnęła uwagę telewidzów swoją dynamiczną akcją i wyjątkowo aktualnym tematem. W centrum uwagi znajdują się politycy, którzy toczą walkę o władzę i wpływy w kraju, ale w tle kryje się groźny spisek, którego odkrycie może doprowadzić do ogromnych zmian w kraju.

Telewizja Polsat „Wotum Nieufności” emituje od 28 lutego, gdy został wyemitowany odcinek 1. Odcinki lecą raz w tygodniu – we wtorki o godzinie 21:05.

Ile odcinków ma „Wotum Nieufności”? Całość liczy zaledwie sześć odcinków.

Gdzie oglądać serial Wotum Nieufności online za darmo?

Serial Wotum Nieufności online za darmo można oglądać na platformie WP Pilot, która oferuje darmowy i legalny live stream z telewizji Polsat. Z tej opcji można więc korzystać „na żywo”, podczas emisji serialu w TV.

Wszystkie odcinki w formie VOD dostępne są na Polsat BOX Go.

Wotum Nieufności streszczenia odcinków

Wotum Nieufności odc. 1

Prezydent RP ogłasza rezygnację z pełnionego urzędu. Jako powód podaje zły stan zdrowia. Jego obowiązki, zgodnie z konstytucją, powinna przejąć marszałek sejmu, charyzmatyczna Daria Seyda. Tymczasem kobieta budzi się w obskurnym motelu pod Warszawą. Nie wie, co się z nią działo przez ostatnie kilka godzin ani jak tu trafiła. W tym samym czasie kilkaset kilometrów dalej, w okolicach granicy polsko-słowackiej dochodzi do tajemniczego morderstwa. Okazuje się, że ofiara była w posiadaniu tajnych dokumentów. Niebawem wschodząca gwiazda prawicy, poseł Patryk Hauer, podczas prac komisji śledczej odkrywa spisek sięgający najistotniejszych osób w państwie…

Wotum Nieufności odc. 2

Seyda przejmuje obowiązki prezydenta, co powoduje zawirowania w jej małżeństwie. Wkrótce Seyda przechodzi kolejny sprawdzian, tym razem związany z pełnioną przez nią funkcją. Okazuje się, że polskie małżeństwo zostało porwane przez dagestańskich terrorystów. Gdy na szali jest życie zakładników, szansą może być wsparcie prezydenta Rosji, Michaiła Korowiowa – ten jednak stawia trudne do przyjęcia warunki. Czy Seyda wyjdzie z tych sytuacji obronną ręką? A może przeszkodzi jej w tym Hauer, który manipulowany przez żonę, walczy o poparcie szefowej partii, jak również decyduje się na odważny krok w sprawie komisji śledczej, czym wzbudza zainteresowanie służb specjalnych.

Wotum Nieufności odc. 3

Premier jest wściekły, gdyż Daria Seyda, bez konsultacji z nim, obiecała przekazać Rosji polskiego dziennikarza Igora Ziarnika. Seyda zaczyna podejrzewać, że zniknięcie Zarnika, jej utrata pamięci i noc spędzona w motelu łączą się ze sobą. Wie, że stała się ofiarą manipulacji i próbuje sama odkryć prawdę. Na głowie ma jednak zarówno sprawy kraju, jak i rodzinne – mąż i córka nie chcą przeprowadzić się do Pałacu Prezydenckiego. Tymczasem Hauer kontynuuje swój marsz po prezydenturę, a pierwszym krokiem ma być wznowienie komisji śledczej. Jego plany krzyżuje jednak dawna znajoma, lewicowa kandydatka na prezydenta, Małgorzata Bukowska. Na drodze Hauera staje również sam tajemniczy Igor Ziarnik. Czy informacje, które posiada dziennikarz, to jedynie teorie spiskowe, czy też rzeczywiście mogą zagrozić bezpieczeństwu państwa?

O czym opowiada serial?

Serial zapowiada się bardzo interesująco, szczególnie dla osób zainteresowanych polityką. Pokazuje on, jak bardzo skomplikowanym i brutalnym światem jest polityka, a walka o władzę często przeważa nad dobrem kraju i ludzi. W „Wotum Nieufności” zobaczymy, jak politycy manipulują faktami i opiniami, aby osiągnąć swoje cele, a polityczne gry władzy często prowadzą do niebezpiecznych sytuacji.

W obsadzie serialu znajdziemy wielu znakomitych polskich aktorów, takich jak Katarzyna Dąbrowska, Antoni Pawlicki czy Zofia Wichłacz. Wszyscy oni wcielają się w postacie złożone i pełne sprzeczności, co dodaje im uroku i przekonująco oddaje trudne realia polityczne.

Reżyserem serialu jest Łukasz Palkowski, który zyskał uznanie widzów swoimi poprzednimi produkcjami zekranizowanymi na podstawie książek Remigiusza Mroza. Scenariusz serialu przygotowali Wiktor Piątkowski i Joanna Kozłowska, którzy mają na swoim koncie wiele innych znakomitych produkcji. Autorem zdjęć jest Mateusz Wichłacz, który również ma bogate doświadczenie w branży filmowej.

Premiera „Wotum Nieufności” w Polsat Box Go odbyła się 14 października 2022 roku i od tamtego czasu serial zdobywa coraz większą popularność. Widzowie chwalą sobie ciekawą fabułę, znakomitą obsadę oraz klimat polityczny, który wciąga ich w świat walki o władzę. Z pewnością warto obejrzeć ten serial, zwłaszcza dla tych, którzy interesują się polityką i chcą lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące światem polityki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj