Wojenne Dziewczyny sezon 5 odc. 3 (55) streszczenie odcinków

Wojenne Dziewczyny sezon 5 streszczenie

Wojenne Dziewczyny sezon 5 odcinek 3 (odc. 55) streszczenie. Gdzie oglądać serial online i powtórki odcinka 51 w TV?

Serial Wojenne Dziewczyny odc. 55

Wojenne Dziewczyny odcinek 55 (sezon 5 odcinek 3) już w niedzielę 18 września o godzinie 20:15 w telewizji TVP 1.

Serial online na żywo można oglądać na WP Pilot, jako live stream z TVP 1. Podobnie jest w przypadku powtórek.

Wojenne Dziewczyny sezon 5 streszczenia odcinków publikuje w naszym serwisie.

Ostatni odcinek powtarzany jest w sobotę o 18:30. Ponadto Wojenne Dziewczyny powtórki można oglądać w internecie na platformie TVP VOD. Odcinki dostępne są za darmo i bez rejestracji.

Wojenne Dziewczyny streszczenia odcinków

Wojenne Dziewczyny sezon 5 odcinek 2 streszczenie

W Złoczewicach Chaim konstruuje granaty. Prosi Marysię, aby dostarczyła je do getta. Nie jest to proste zadanie, ale podejmuje się tego Andrzej, który już wcześniej kilkakrotnie wchodził tam jako lekarz. Musi tylko znaleźć kogoś, kto pomoże mu przejść przez bramę.

Tymczasem Ewa, Nitka, Andrzej i Zyga uczestniczą w podjęciu Cichociemnego z Anglii. Wszystko odbywa się w gęstej mgle, skoczek zaczepia spadochronem o drzewa i podczas próby uwolnienia się zostaje ciężko ranny. A właściwie ciężko ranna, bo cichociemny okazuje się dziewczyną. Obrażenia są na tyle poważne, że zdesperowana grupa jedzie do Złoczewic licząc na pomoc niemieckiego lekarza. Ten nie odmawia i ratuje dziewczynie życie.

Podczas nocnej operacji Nitka nawiązuje kontakt z hospitalizowanym niemieckim lotnikiem. Ten zdaje sobie sprawę, że już nigdy nie będzie sprawny, opowiada o nalotach na ludność cywilną. Nitka jest wstrząśnięta. Rankiem lekarz i Meier zastają pilota martwego, wygląda to na samobójstwo. Niemieckie władze rezygnują z wykorzystywania Złoczewic na szpital dla wojska.

W Warszawie Marysia i Witek próbują dostać się do getta, aby przekazać ruchowi oporu granaty. Ostatecznie Andrzej postanawia wejść sam. Niestety, zaraz po przekroczeniu bramy do getta zostaje zastrzelony.

Wojenne Dziewczyny sezon 5 odcinek 3 streszczenie

Marysia rozpacza po śmierci Andrzeja. Nie może sobie darować, że namówiła go na wniesienie granatów do getta. Jest zdruzgotana i zmęczona tym, co ją otacza. Nie potrafi dłużej sprostać rzeczywistości i nadal działać w organizacji. Ewa uzyskuje zgodę dowództwa i udaje jej się namówić Marysię, aby ta wyjechała do klasztoru do siostry, gdzie doszłaby do siebie. Drogi dziewczyn się rozchodzą. Marysia opuszcza Warszawę. Tymczasem w Złoczewicach sytuacja Chaima i jego rodziny robi się coraz trudniejsza. Tutejszy leśniczy i jednocześnie folksdojcz nabiera podejrzeń, że Węgierscy działają na szkodę Rzeszy. Jakby tego było mało, w majątku pojawia dawna miłość Nitki. Jerzy Odrowąż teraz wyraźnie bardziej zainteresowany panią domu próbuje jednocześnie namówić matkę Nitki na wspólne interesy. Po niefortunnym skoku Magda powoli wraca do zdrowia w kryjówce partyzantów. Cichociemna zaczyna zaprzyjaźniać się z Witkiem.

Cobra Kai sezon 6 kiedy

Cobra Cai sezon 6 data premiery. Kiedy na Netflix?

Miedź Radomiak za darmo stream i transmisja online

Jagiellonia – Stal online za darmo. Gdzie oglądać transmisję w TV i internecie?