w

Wojenne Dziewczyny 41 ( sezon 4 odcinek 1 i 2). Streszczenia, powtórki

Wojenne Dziewczyny sezon 4 odcinek 13

Wojenne Dziewczyny odcinek 40 to premiera sezonu 4. Odcinek 1 już w niedzielę. Prezentujemy streszczenia odcinków 40 i 41.

Serial Wojenne Dziewczyny sezon 4 odcinek 1 i 2

Wojenne Dziewczyny sezon 4 odcinek 1 już 19 września o godzinie 20:15 w telewizji TVP 1. Serial online na żywo można oglądać na WP Pilot, jako live stream z TVP 1. Podobnie jest w przypadku powtórek.

Wojenne Dziewczyny 40 i 41 streszczenia odcinków publikuje w naszym serwisie. Zobacz co wydarzy się w odcinkach 1 i 2 sezonu 4.

Ostatni odcinek powtarzany jest w sobotę o 18:30. Ponadto Wojenne Dziewczyny powtórki można oglądać w internecie na platformie TVP VOD. Odcinki dostępne są za darmo i bez rejestracji.

Kiedy leci serial?

  • Wojenne Dziewczyny 40 – sezon 4 odcinek 1 – 19 września
  • Wojenne Dziewczyny 41 – sezon 4 odcinek 2 – 26 września
  • Wojenne Dziewczyny 42 – sezon 4 odcinek 3 – 3 października

Wojenne Dziewczyny streszczenia odcinków

Wojenne Dziewczyny 4 odcinek 1 streszczenie

Trwa kolejny rok wojny. Marysia ukrywa się w Hrubieszowie. Pracuje jako pielęgniarka w szpitalu razem z Andrzejem, który jest tam lekarzem. Irka i Ewa prowadzą działalność konspiracyjną w Warszawie. Podczas wykonywania zadania obserwacji niemieckich pociągów, są świadkami, jak Bahnschutz zabija chłopca zbierającego z torów węgiel. Od innych dzieci dowiadują się, że to „Piękny Ernest”, który poluje na ludzi zbierających węgiel. jak się okazuje, jest już na niego wyrok za liczne zabójstwa.

Do Warszawy przyjeżdża Karl Meier, siostrzeniec Schnaidera, dziennikarz sportowy oddelegowany z Berlina do pisania reportaży na potrzeby niemieckiej propagandy. Podczas rozmowy z wujem o warszawskiej rzeczywistości dowiaduje się o działalności „polskich bandytów”, ogląda też zdjęcie poszukiwanej Marysi. Dziewczyna wywiera na nim wrażenie.

Tymczasem Ewa i Irka postanawiają przy okazji kolejnej akcji obserwowania pociągów zlikwidować „Pięknego Ernesta”. W akcji uczestniczyć ma Olek i niedawno zaprzysiężona Nitka, za którą Ewka nie przepada. Mają przeprowadzić cichą i szybką egzekucję. Niestety, plany krzyżuje niedoświadczenie Nitki. Dyskretna akcja przeradza się w regularną strzelaninę, w której udaje się zlikwidować Bahnschutza. Ale dowództwo nie jest zachwycone kolejną samowolką dziewczyn. Ostatecznie jednak unikają one poważniejszych konsekwencji, co więcej Ewa zostaje oddelegowana, aby przywieźć Marysię do Warszawy.

Wojenne Dziewczyny 4 odcinek 2 streszczenie

Ewa jedzie do Hrubieszowa, aby namówić Marysię na udział we wspólnej akcji wysadzenia wiaduktu kolejowego. Na miejscu jest świadkiem wywózki przez Niemców polskich dzieci w nieznane miejsce. Marysia zastanawia się, czy wracać do Warszawy. Za jej głowę wciąż wyznaczona jest wysoka nagroda. Jednak w Hrubieszowie też nie jest bezpieczna. Zostaje rozpoznana przez folksdojcza, który zawiadamia o jej kryjówce gestapo. W ostatniej chwili dziewczynom udaje się wyjechać. Tymczasem w Warszawie Irka przygotowuje ładunki wybuchowe do wysadzenia wiaduktu. Spotyka się też z Olkiem, który wyznaje jej miłość. Jednak Irka nie jest jeszcze gotowa poddać się uczuciu, choć czuje do Olka coś więcej niż sympatię. Dziewczyny znów razem opracowują plan ataku na wiadukt.

PSG – Lyon online za darmo. Mecz na żywo w internecie

KKS Kalisz – Pogoń Szczecin online za darmo. Mecz na żywo