Terminarz Formuły 1 na 2023 rok

Czas rozpocząć nowy sezon Formuły 1. Pierwszy wyścig odbędzie się w Bahrajnie, a od 2023 roku transmisje z F1 można oglądać na ViaPlay.

Sezon F1 rozpocznie się 5 marca, a zakończy pod koniec listopada. F1 na żywo można oglądać na ViaPlay. Poniżej znajdziesz szczegółowy terminarz całego sezonu.

Formuła 1 to jedna z najpopularniejszych dyscyplin motorsportu na świecie, przyciągająca setki tysięcy fanów z całego globu. Sezon 2023 zapowiada się niezwykle emocjonująco, a kalendarz wyścigów zawiera 23 rundy, rozgrywane na różnych torach w różnych częściach świata.

Pierwsza runda sezonu odbędzie się już 5 marca na torze Sakhir w Bahrajnie. To będzie wspaniałe wydarzenie dla fanów F1, którzy wyczekiwali powrotu po zakończeniu poprzedniego sezonu. Następnie, w dniach 19 marca odbędzie się GP Arabii Saudyjskiej na torze Jeddah. To będzie pierwszy raz, kiedy Formuła 1 odwiedzi ten kraj, co z pewnością będzie ogromnym wydarzeniem dla wszystkich kibiców.

Kolejnym wyścigiem będzie GP Australii, który odbędzie się 2 kwietnia na torze Albert Park. To jedno z najpiękniejszych miejsc w całym kalendarzu, a wyścig w Melbourne to jedna z najbardziej oczekiwanych rund sezonu. Potem F1 uda się do Azerbejdżanu, gdzie 30 kwietnia odbędzie się wyścig na torze Baku. To trudny tor, na którym zawsze dochodzi do wielu emocjonujących sytuacji.

W maju rozpocznie się europejska część sezonu, z wyścigami w Miami, Imoli i Monako. GP Miami odbędzie się 7 maja, na ulicznym torze w centrum miasta. Następnie 21 maja Formuła 1 zawita do Włoch, gdzie na torze Imola odbędzie się GP Emilii Romanii. To jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych rund sezonu. Potem kierowcy F1 zmierzą się z legendarnym torze Monako, który w 2023 roku odbędzie się 28 maja.

Po rundach w Miami, Imoli i Monako, Formuła 1 przemieści się do Hiszpanii, gdzie na torze Barcelona-Catalunya odbędzie się wyścig 4 czerwca. To trudny tor, na którym kierowcy muszą pokonać wiele zakrętów i zmian poziomu. Następnie w czerwcu odbędą się wyścigi w Kanadzie i Austrii, na torach w Montrealu i Red Bull Ringu.

Lipiec to czas na wyścigi w Wielkiej Brytanii i na Węgrzech, na torach Silverstone i Hungaroring. Po tych rundach Formuła 1 udaje się do Belgii, gdzie na torze Spa-Francorchamps odbędzie się wyścig 30 lipca. To jeden z najpiękniejszych torów w całym kalendarzu, który zapewnia wiele emocji dla kibiców.

Następnie Formuła 1 przenosi się do Holandii, gdzie na torze Zandvoort odbędzie się 14. runda sezonu.

Po Holandii kierowcy udadzą się do Włoch, gdzie na torze Monza odbędzie się kolejna runda sezonu. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez w kalendarzu, a wyścig na włoskim torze słynie z bardzo szybkich i wymagających zakrętów oraz długich prostych, co może sprzyjać zespołom z silnikami wysokoprężnymi.

Następnie Formuła 1 przenosi się na wschodnie wybrzeże Azji, aby wziąć udział w Grand Prix Singapuru, które odbędzie się na ulicznym torze Marina Bay. To jedna z najpiękniejszych i najbardziej widowiskowych tras w kalendarzu, która przyciąga rzesze fanów z całego świata.

Po Singapurze kierowcy udadzą się na drugi koniec Azji, aby wziąć udział w Grand Prix Japonii na torze Suzuka. To jedna z najbardziej wymagających tras w kalendarzu, z szybkimi zakrętami i zmiennymi warunkami pogodowymi, co może wpłynąć na wyniki wyścigu.

Kolejną rundą sezonu będzie Grand Prix Kataru, które odbędzie się na torze Losail. To jedna z najnowszych imprez w kalendarzu, która zadebiutowała w sezonie 2022 i od razu zyskała dużą popularność wśród fanów Formuły 1.

Po Katarze kierowcy udadzą się do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w Grand Prix USA, które odbędzie się na torze Circuit of The Americas w Austin, Teksas. To jedna z najnowszych tras w kalendarzu, ale już zdążyła zyskać dużą popularność wśród fanów, a jej charakterystyka przypomina nieco europejskie torowiska.

Następnie Formuła 1 przenosi się do Meksyku, gdzie na torze Autodromo Hermanos Rodriguez odbędzie się kolejna runda sezonu.

Ostatnie trzy wyścigi odbędą się w listopadzie. Będą to GP Sao Paulo, GP Las Vegas oraz GP Abu Zabi.

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Dziennikarstwem zajmuje się od 15 lat. Pracował w kilku horyzontalnych portalach w dziale sportu. Od pewnego czasu jego specjalizacją jest rynek telewizyjny oraz internetowy.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ