Najlepsze role Henry’ego Cavilla – nie tylko Wiedźmin

Wszyscy fani Wiedźmina wpadli w euforię, gdy okazało się, że Netflix zamierza stworzyć serial oparty na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Początkowe zachwyty szybko przerodziły się w wątpliwości i znaki zapytania, a większość z nich dotyczyła obsady powstającej produkcji. Niedługo później okazało się, że w rolę białowłosego wojownika wcieli się Henry Cavill i po dwóch sezonach serialu wydaje się, że był to strzał w dziesiątkę. To jednak zaledwie jedna z ról w imponującym dorobku artystycznym brytyjskiego aktora.

Wiedźmin – ogromy sukces serialu Netfliksa

Wiedźmin to opowieść o Geralcie z Rivii, przedstawicielu kasty zmutowanych wojowników, którzy specjalizują się z zabijaniu potworów. Książki i gry z uniwersum od lat rozpalały wyobraźnię fanów fantastyki. Nic więc dziwnego, że miliony fanów zareagowały bardzo pozytywnie na wiadomość o tym, że Netflix zamierza przygotować serial osadzony w uniwersum wykreowanym przez Sapkowskiego. Premiera pierwszego sezonu okazała się sporym sukcesem, a premierową serię obejrzały setki tysięcy widzów. Powstał nawet animowany film pod tytułem „Wiedźmin: Zmora Wilka”, ukazujący wydarzenia sprzed tych, które podziwiać możemy w serialu. Na ogromną popularność serialowego Wiedźmina wpływ miała z pewnością świetna obsada, w której znaleźli się między innymi Freya Allan, Anya Chalotra czy Anna Shaffer. W głównego bohatera wcielił się Henry Cavill, prywatnie fan serii i gier komputerowych osadzonych w tym uniwersum, co przełożyło się z pewnością na genialną kreację Geralta z Rivii. Jest to jednak zaledwie część niesamowitego dorobku brytyjskiego aktora. Poniżej znajdziecie inne produkcje z jego udziałem, któe z całą pewnością warto obejrzeć. 

Henry Cavill – najlepsze role aktora

Brytyjski aktor miał okazję zagrać inną fantastyczną postać, Supermana, a miało to miejsce w filmach  „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” oraz „Człowiek ze stali” (człowieka nietoperza zagrał inny świetny aktor, Ben Affleck). Warto wspomnieć także o produkcjach takich jak „Kryptonim U.N.C.L.E.”, „Mission: Impossible – Fallout”, „Zimne światło dnia”, „Immortals. Bogowie i herosi” czy „Gwiezdny pył”. Większość z wymienionych tytułów odnaleźć można w bibliotekach serwisów streamingowych (na przykład na Netfliksie czy HBO Max). Wszystkie z nich są dowodem na to, że Henry Cavill to aktor wszechstronny, który świetnie potrafi wcielić się w powierzone mu role. Gdzie jeszcze będziemy mogli go oglądać? Wiele wskazuje na to, że netfliksowe uniwersum Wiedźmina dopiero się rozkręca i trudno sobie je wyobrazić bez charakterystycznego aktora. 

Strumyk TV

Eintracht – Bayern transmisja online. Mecz na żywo w internecie za darmo

Miedź Radomiak za darmo stream i transmisja online

Lechia – Korona online za darmo. Gdzie oglądać transmisję w TV i internecie?