w

Ludzie i Bogowie odc. 1 i 2 online. Streszczenie, oglądaj za darmo

Ludzie i Bogowie online

Ludzie i Bogowie online za darmo dostępna jest zarówno na VOD TVP, jak i jako live stream z TVP 1. Zobacz o czym jest to serial, ile ma odcinków, kiedy leci i przeczytaj streszczenie odcinków 1 i 2.

Ludzie i Bogowie to serial emitowany w TVP 1 w niedzielę o godzinie 20:15.W internecie można go oglądać na WP Pilot, gdzie dostępna jest telewizja TVP 1 online na żywo.

Powtórki “Ludzie i Bogowie” można oglądać, podobnie jak wszystkie inne seriale z TVP, na VOD TVP (vod.tvp.pl). Odcinki publikowane są po emisji w TVP 1.

Ludzie i Bogowie – co to za serial?

Serial Ludzie i Bogowie przedstawia wydarzenia związane z oddziałem o kryptonimie Pazur, działającego w czasie II wojny światowej w Warszawie, w strukturach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej.

Jego pierwowzorem był słynny oddział bojowy kontrwywiadu o kryptonimie Wapiennik”, który powstał w 1941 r. , a jednym z jego głównych zadań była likwidacja osób skazanych wyrokami sądów podziemnych. Wydarzenia, o których mowa w serialu zostały zainspirowane prawdziwymi akcjami, o których głośno było w okupowanej Warszawie.

Ludzie i Bogowie odc. 1 streszczenie

Warszawa, rok 1941. Porucznik Leszek Zaręba, ps. Onyks i kapral Tadeusz Korzeniewski ps. Dager po klęsce kampanii wrześniowej prowadzą w stolicy na pozór normalne życie cywili. Obaj jednak są zaangażowani w działalność Związku Walki Zbrojnej. Sąd kapturowy wydaje wyrok na Igo Syma i to ich oddział jest odpowiedzialny za jego likwidację. Po wykonaniu wyroku nasilają się represje ludności cywilnej. Matka Dagera ląduje na Pawiaku. Kapral wraz z bratem chcą ją wykupić.

Ludzie i Bogowie odc. 2 streszczenie

Dagerowi i Wadze udaje się wyciągnąć matkę z Pawiaka. Dager nie przestaje wymierzać sprawiedliwości na własną rękę. W sklepie Tylko dla Niemców zabija szupowca, który wsadził jego matkę do Pawiaka. Później wybiera się do domu Szamały i zabija szmalcownika. Na miejscu spotyka Żydówkę Różę i decyduje się jej pomóc.

Za samowolne zabijanie Niemców, Dager zostaje skazany przez Wydział Bezpieczeństwa i Kontrwywiadu na karę śmierci. Ze względu na wojnę wykonanie wyroku zostaje jednak zawieszone.

Dager ma szansę się zrehabilitować. Zostaje powołany patrol specjalny do likwidacji agentów i zdrajców, kryptonim Pazur. Oprócz Dagera do patrolu należy Onyks. Ich pierwszym zadaniem jest likwidacja konfidentów Kulawca i Kmicica.

Żużel na żywo w internecie

Unia Leszno – Włókniarz Częstochowa transmisja. Żużel na żywo w internecie

Usta Usta online

Usta Usta 2020 online. Streszczenie odcinków, powtórki