Korona Królów streszczenie odcinków

Korona Królów 398, 399, 400 streszczenie odcinków. Oglądaj serial online za darmo. Emisja w TVP 1 i w internecie na WP Pilot oraz VOD TVP.

Korona Królów online

Korona Królów w TVP 1 leci od poniedziałku do czwartku o godzinie 18:30. Powtórki dostępne są w internecie na TVP VOD. Odcinki za darmo obejrzeć można tam po premierze w TVP1 lub wcześniej po wykupieniu specjalnego pakietu.

Korona Królów 398 wyemitowana zostanie we wtorek 29 września. Z kolei w środę i czwartek obejrzeć można Korona Królów 399 i 400. Poniżej prezentujemy streszczenie odcinków.

Korona Królów 398, 399, 400 streszczenie

Korona Królów 397 streszczenie

Przy łożu Jadwigi odbywa się pospieszny chrzest Elżbiety Bonifacji. Królowa czuje się gorzej i przekazuje Skarbimierczykowi klejnoty na sfinansowanie Uniwersytetu. W Krakowie możni toczą spór, czy zawiadomić króla o złym stanie zdrowia Jadwigi. Dymitr z Goraja chce złożyć dymisję. Jan z Kleparza przypadkiem dowiaduje się, że Markward sabotuje z polecenia Engelharda.

Korona Królów 398 streszczenie

Jadwiga czuje się lepiej, nie wie o złym stanie zdrowia córeczki. Jagiełło funduje freski w kościele w Wiślicy, ale przed powrotem do Krakowa powstrzymują go kolejne sprawy. Elżbieta Bonifacja umiera. Wawel przeżywa śmierć dziecka i obawia się gniewu króla. Grabarz za wszelką cenę chce zrobić na Hance dobre wrażenie.

Korona Królów 399 streszczenie

Jagiełło dowiaduje się, że życie Jadwigi i ich córki jest zagrożone. Tochtamysz przekonuje, że pokonanie wojsk Timura będzie bardzo łatwe. Spytek nie ufa Ościkowi i ma przeczucie, że powinien wycofać wojska. Grabarz oświadcza się Hance. Jagiełło wraca na Wawel i dowiaduje się o śmierci dziecka. Czuje się winny, że nie było go razem z żoną. Jadwiga umiera. Cały Kraków żegna królową.

Korona Królów 400 streszczenie

Jagiełło gniewa się na Boga. Przy rodzącej Margit pojawia się Ragana. Witold jest pewien, że Jagiełło ma potomka, chce go przyćmić swoim spektakularnym zwycięstwem. Witold daje rozkaz do wymarszu nad Worsklę. Anna Witoldowa skazuje Raganę na spalenie na stosie. Jagiełło przeżywa żałobę w Krakowie i kupuje dom Pęcherza, przyszłe Collegium Maius.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj