Korona Królów. Jagiellonowie odc. 1 i 2 – streszczenia, powtórki, ile odcinków

Korona Królów. Jagiellonowie odc. 1 i 2 obejrzeć można w styczniu. Kiedy obejrzeć powtórki w TV i internecie? Ile odcinków ma serial Korona Królów? Streszczenia odcinków znajdziesz w serwisie gdzieogladac.pl.

Korona Królów ile odcinków, kiedy powtórki VOD

Korona Królów odc. 401 – na jego premierę widzowie długo czekali. Serial powraca do ramówki jako „Korona Królów. Jagiellonowie„. 26 grudnia wyemitowany został odcinek specjalny, wprowadzający do serialu. Premiera już w styczniu.

Serial Korona Królów. Jagiellonowie oglądać będzie można od poniedziałku do środy o godzinie 20:30 w telewizji TVP 1. Powtórki wszystkich odcinków z danego tygodnia polecą w soboty, również w Jedynce.

Korona Królów Jagiellonowie odc. 1 już w poniedziałek 2 stycznia. W kolejnych dniach wyemitowane zostaną odcinki 2 i 3.

Oczywiście Korona Królów VOD dostępna będzie na platformie TVP VOD (vod.tvp.pl) – za darmo i bez rejestracji. W porze emisji serialu w TV można skorzystać z platformy WP PIlot, która umożliwia oglądanie TVP 1 online za darmo, jako live stream.

https://www.youtube.com/watch?v=u2W7R4wC6YA
Zwiastun Korony Królów

Korona Królów streszczenie odcinków

Korona Królów odc. 401. Jagiellonowie odcinek specjalny (pilot) streszczenie

Miłość, wojna, zdrada, opowieść o ludzkich namiętnościach i wielkiej dynastii. Jest rok 1399. Niedawno owdowiały król Władysław (Sebastian Skoczeń) rozważa powrót na Litwę. Możni krakowscy, by zatrzymać władcę na tronie aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego Anną Cylejską (Milena Staszuk). Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło wysyła ją na kilka miesięcy do klasztoru, by tam uczyła się polskiego. Pół roku później Anna zostaje żoną Jagiełły, a potem królową Polski i choć małżeństwo nie należy do łatwych, temperamentna Cylejka powoli zdobywa serce męża.

Korona Królów. Jagiellonowie odc. 1 streszczenie

Rok 1399. Władysław Jagiełło wciąż cierpi po śmierci żony. Doradcy namawiają go na powtórny ślub, jednak król jest temu niechętny. Władca ma teraz inne problemy. Toczy spór z podskarbim Hinczką o finansowanie uniwersytetu. Dochodzi również do nieporozumień z możnymi, którzy traktują go jak marionetkę. Jan z Tęczyna mówi wprost, iż Jagiełło jest królem tylko dzięki małżeństwu z Jadwigą. Tymczasem Ulryk von Jungingen zamierza zagarnąć Litwę. Sprzeciwia się temu Konrad, jego brat i wielki mistrz zakonu krzyżackiego. Mimo to Ulryk nie rezygnuje ze swoich planów. Każe spalić wioskę Dusiai, święte miejsce dla Litwinów. Na wieść o tym Władysław zrzeka się polskiej korony i wraca do ojczyzny.

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Dziennikarstwem zajmuje się od 15 lat. Pracował w kilku horyzontalnych portalach w dziale sportu. Od pewnego czasu jego specjalizacją jest rynek telewizyjny oraz internetowy.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ