w

Ines, pani mej duszy odc. 6, 7, 8. Ile odcinków liczy serial?

Ines pani mej duszy ile odcinków

Streszczenia odcinków 6, 7, 8 serialu Ines, pani mej duszy. Zobacz kiedy i gdzie oglądać serial oraz ile ma odcinków.

Ines pani mej duszy odc. 6 w TVP 2 wyemitowany zostanie w środę 4 maja o godzinie 21:40. Serial online można oglądać na WP Pilot. Powtórki w TV nie będą dostępne.

Ile odcinków ma serial Ines, pani mej duszy? 11. Emitowane one są od poniedziałku do czwartku o 21:40.

Wszystkie odcinki serialu Ines pani mej duszy jako powtórki VOD dostępne są pod adresem vod.tvp.pl, tuż po premierze w TVP 2. Ostatni odcinek, a także dzisiejszy i następne, w formie streszczenia znajdują się poniżej.

Ines, pani mej duszy odc. 3 streszczenie

Ines zyskuje wielki szacunek miejscowych Indian po tym, jak wykryła źródło wody w pobliżu miasta, co znacznie ułatwiło im życie. Służąca Catalina staje się jej towarzyszką i powiernicą. Ins zaprzyjaźnia się też z inkaską księżniczką Cecilią, której Pizarro w zamian za poparcie pozwolił zachować rangę, majątek i przywileje. Sancho de la Hoz wynajmuje zbirów, by porwali Ines, lecz w ostatniej chwili na ratunek przybywa Pedro de Valdivia.

Markiz de Pizarro wydaje wielki bal karnawałowy, na którym Valdivia wyznaje miłość Ines i prosi ją, żeby nie wracała do Hiszpanii. Valdivia usilnie próbuje przekonać Pizarra by ten pozwolił mu ruszyć na podbój Chile. Markiz początkowo nie chce o tym słyszeć, gdyż ogólnie wiadomo, że w Chile nie ma żadnych bogactw, a sama wyprawa jest niezwykle trudna i niebezpieczna. Kiedy wreszcie Pizarro ustępuje, zgłasza się drugi kandydat do podboju, Chile Sancho de la Hoz, wyposażony w odpowiedni dokument z cesarską pieczęcią.

Ines, pani mej duszy odc. 4 streszczenie

Valdivia, mając już zgodę Pizarra, próbuje zorganizować wyprawę do Chile. Rozmawia z Diegiem de Almagro, pokonanym buntownikiem, który czeka na rozstrzygnięcie swego losu w lochach gubernatorskiego pałacu. Almagro posiada bezcenne informacje, które pomogłyby Valdivii przebyć pustynię Atacama i jest gotów się nimi podzielić, w zamian za darowanie życia jego ludziom.

Plan udaje się częściowo Almagro zostaje zamordowany, zanim zdąży przekazać informacje Valdivii, a jego zwolennicy są systematycznie likwidowani. Ci, którzy przeżyją, decydują się wziąć udział w wyprawie do Chile. Po wielu trudach i przeciwnościach wyprawa wreszcie wyrusza z Cuzco. Bierze w niej udział także księżniczka Cecilia ze swoim dworem. Tymczasem inkascy kurierzy pędzą na południe z rozkazami, by miejscowe ludy przygotowały się do odparcia białych najeźdźców.

Ines, pani mej duszy odc. 5 streszczenie

Ines poznaje sekret Cecilii. Księżniczka kocha hiszpańskiego żołnierza Gomeza i jest z nim w ciąży. Oboje postanowili ruszyć do Chile wiedząc, że w Peru ich dziecko nie miałoby przed sobą żadnej przyszłości. Odkąd do wyprawy przyłączyła się grupa Hiszpanów pod dowództwem Rodriga de Quirogi, żywność jest racjonowana i zapasy szybko się zmniejszają. Miejscowi Indianie ukrywają przed najeźdźcami żywność i zatruwają studnie. Pewnej nocy do obozu zakrada się trzech zbirów z zamiarem zamordowania Valdivii i przejęcia dowództwa. Jednym z nich jest don Sancho de la Hoz. Dzięki sprytowi i odwadze Ines, ich plan spala na panewce. Ku ogólnemu zdziwieniu Valdivia daruje życie Sancho de la Hoz i pozwala mu iść z wyprawą, lecz już nie w randze oficera. Nie ma jednak litości dla młodego marynarza Escobara, który zakochuje się w Ines.

Ines, pani mej duszy odc. 6 streszczenie

Mija dziewięć miesięcy odkąd wyprawa ruszyła z Cuzco. Księżniczka Cecilia jest bliska rozwiązania. Valdivia zapowiada, że będzie musiała radzić sobie sama, ponieważ generalna zasada nie pozwala za żadną cenę opóźniać marszu. Niespodziewanie nadciągają przeważające siły Indian Mapuche pod wodzą słynnego kacyka Michimalonco, by zatrzymać najeźdźców. Dochodzi do bitwy na śmierć i życie. Ines w zaimprowizowanym lazarecie przyjmuje poród Cecilii i opatruje rannych żołnierzy. W chwili, gdy klęska Hiszpanów wydaje się przesądzona, na niebie ukazuje się niezwykłe zjawisko. Indianie ustępują i uciekają w popłochu. Hiszpanie są przekonani, że to sam Święty Jakub przyszedł im z pomocą. Na jego cześć zakładają miasto Santiago de Nueva Extremadura. Pół roku później Valdivia aresztuje Michimalonco oraz czterech innych kacyków i więzi ich w forcie. Michimalonco obiecuje, że doprowadzi Hiszpanów do miejsca, w którym wydobywa się złoto i dostarczy pięciuset ludzi do pracy. Valdivia uwalnia go obiecując pokój, ale czterech pozostałych wodzów zostawia w Santiago w charakterze zakładników.

Ines, pani mej duszy odc. 7 streszczenie

Hiszpanie zabierają do Santiago indiańskiego chłopca. Valdivia, który od początku czuje do niego dużą sympatię, nadaje mu imię Felipe. Ines próbuje uczyć chłopca języka hiszpańskiego i chrześcijańskich obyczajów. Tymczasem do Santiago przybywa Gomez z wiadomością, że Indianie zaatakowali płucznie złota w Marga Marga. Valdivia zarządza karną ekspedycję wyprowadzając z fortu prawie wszystkie konie, których boją się Indianie Mapuche. Decyzja ta okazuje się fatalna w skutkach, bowiem znacznie osłabia siły pozostałe w Santiago. Wódz Michimalonco tylko na to czekał. Nieprzebrane siły Mapuczów atakują miasto. Gdy zwycięstwo Indian jest niemal pewne, zdesperowana Ines ucina głowy czterem więzionym kacykom i rzuca je pod nogi nacierających przeciwników. Wstrząśnięty Michimalonco nakazuje odwrót. Kolejne miesiące upływają pod znakiem głodu i rosnącego niezadowolenia załogi fortu. W czasie napaści spłonęła znaczna część zapasów żywności, zwierząt i sprzętu. Osadnikom została para świń, para kurczaków i zaledwie pięć koni. Groźni Mapucze nie pozwalają Hiszpanom wypuszczać się na polowania i systematycznie palą ich uprawy pszenicy. Żołnierze naciskają na dowódcę, by wysłał do Cuzco posłańca z prośbą o pomoc, lecz Valdivia nie chce o tym słyszeć.

Ines, pani mej duszy odc. 8 streszczenie

Na rozkaz Valdivii Gómez i Monroy ruszają do Peru, by wręczyć markizowi Pizarro raport z dotychczasowych podbojów i zorganizować pomoc dla mieszkańców Santiago. Quiroga wyznaje miłość Ines. Kolonistom udaje się wreszcie zebrać z pól pszenicę, wszyscy cieszą się, że skończy się głód. Tymczasem Valdivia zamierza przeznaczyć całe zbiory dla wojska, które wyruszy na podbój nowych ziem na południe od Santiago. Niezadowolenie w forcie rośnie. Sancho de la Hoz i don Benito próbują zabić Valdivię, lecz ich zamiary zostają udaremnione i obaj zamachowcy giną na szubienicy. Niespodziewanie wraca Gómez prowadząc oddział żołnierzy. Jego misja została uwieńczona sukcesem. Oprócz wojska sprowadził też statek z zaopatrzeniem. Valdivia obawia się, że wszyscy Hiszpanie zechcą wrócić nim do Peru, co oznaczałoby kres jego marzeń o dalszych podbojach.

Przysięga odc. 839

Przysięga 639 streszczenie szczegółowe

Przysięga ostatni odcinek

Przysięga 640 streszczenie szczegółowe