w

Imię Róży ile odcinków? Streszczenia odc. 1, 2, 3

Imię Róży ile odcinków

Imię Róży ile odcinków ma serial? Zobacz kiedy i gdzie oglądać po polsku, a także gdzie znaleźć powtórki w internecie. Imię Róży streszczenia można przeczytać w naszym serwisie za darmo.

Serial Imię Róży to kryminalna produkcja z Niemiec i Włoch. Odcinki po polsku można oglądać w telewizji TVP 2 o godzinie 21:40. Odc. 1 i 2 wyemitowane zostaną 28 lutego. Premiera Imię Róży odc. 3 we wtorek.

Ile odcinków ma serial Imię Róży? Tradycyjnie już wieczorami telewizja TVP 2 emituje krótsze seriale. Ten skłąda się z ośmiu odcinków, ostatni wyemitowany zostanie już 3 marca. Wszystkie odcinki TVP 2 pokaże więc w jednym tygodniu, ponieważ od poniedziałku do czwartku można oglądać po dwa epizody.

Powtórki w telewizji nie są dostępne, ale oczywiście serial Imię Róży VOD można znaleźć na platformie TVP VOD. Poniżej można znaleźć streszczenia wszystkich odcinków.

Imię Róży odc. 1 streszczenie

W opactwie benedyktynów na północy Włoch zjawia się uczony franciszkanin Wilhelm z Baskerville, któremu towarzyszy nowicjusz Adso z Melku. Wkrótce opat prosi Wilhelma o pomoc w rozwiązaniu zagadki śmierci mnicha Adelmusa. Sprawa ta wywołała ogromny niepokój w klasztorze. Ponadto za kilka dni ma odbyć się tam zaplanowana wcześniej debata teologiczna. Wkrótce umiera następny mnich, tym razem tłumacz tekstów greckich, Wenancjusz.

Imię Róży odc. 2 streszczenie

Wilhelm próbuje rozwikłać zagadkę śmierci dwóch mnichów, Adelmusa i Wenancjusza. Pomaga mu w tym nowicjusz Adso oraz klasztorny herborysta Seweryn (Piotr Adamczyk), który odkrywa, że tajemnicze plamy na językach umarłych mnichów to prawdopodobnie trucizna. Bencjusz (Benjamin Stender) wyjawia Wilhelmowi, że Adelmusa łączyła bliska więź z pomocnikiem bibliotekarza, Berengarem (Maurizio Lombardi). Wilhelm odkrywa również, że mnisi Salwator i Remigiusz to dawni sprzymierzeńcy heretyka Dulcyna.

Imię Róży odc. 3 streszczenie

Adso zaprzyjaźnia się z poznaną w pobliskim lesie dziewczyną, która musiała uciekać ze swojego kraju, gdzie szaleje wojna. Mimo że wstęp do klasztornej biblioteki jest surowo wzbroniony, Wilhelm i Adso udają się tam nocą i odkrywają, że w labiryncie sal jest ukryta komnata, w której przechowuje się zakazaną księgę. Aby wejść do tajemnej komnaty, trzeba rozwiązać pewną zagadkę. Tymczasem w tajemniczych okolicznościach znika pomocnik bibliotekarza, Berengar.

Imię Róży odc. 4 streszczenie

W klasztornej łaźni znalezione zostają zwłoki Berengara. Szybko okazuje się, że denat ma na języku identyczną ciemną plamę, jaką mieli także zmarli mnisi. Wilhelm i Seweryn starają się dowiedzieć, czy ślady te wskazują na truciznę, którą skradziono z pracowni herborysty. Niebawem w opactwie zjawiają się papiescy legaci w towarzystwie inkwizytora, Bernarda Gui.

Imię Róży odc. 5 streszczenie

W opactwie rozpoczyna się dyskusja teologiczna na temat ubóstwa. Zgromadzeni analizują postulaty franciszkanów i mają zdecydować, czy Kościół powinien wyrzec się swojego bogactwa na rzecz biednych. W dyspucie głównym rywalem Wilhelma okazuje się dominikański inkwizytor Bernard Gui. Tymczasem Adso wciąż widuje się z ukrywającą się w lesie dziewczyną. Pewnego razu zbiera się na odwagę i spowiada się Wilhelmowi ze swojego grzechu.

Imię Róży odc. 6 streszczenie

Seweryn wchodzi w posiadanie pewnej tajemniczej księgi. Herborysta zawiadamia o tym Wilhelma. Jemu jednak nie udaje się dotrzeć do jego pracowni na czas, gdyż Seweryn zostaje zabity, a księga znika. Wilhelm i Adso postanawiają odnaleźć zabójcę i starodruk. Dostojnicy kontynuują debatę teologiczną. Inkwizytor Bernard Gui rozkazuje aresztować koleżankę Adsa, oskarżając ją o czary, a także mnicha Remigiusza. Torturowany mężczyzna ostatecznie przyznaje się do heretyckiej przeszłość.

Imię Róży odc. 7 streszczenie

Do klasztoru przybywa Anna, córka heretyka Dulcyna, która zamierza pomścić śmierć rodziców. Inkwizytor Bernard Gui oskarża koleżankę Adsa o czary i rozkazuje spalić ją na stosie. Wilhelm i Adso kontynuują poszukiwania zaginionej księgi, przez którą zamordowany został Seweryn i być może pozostali mnisi.

Imię Róży odc. 8 streszczenie

Opat, niezadowolony z tego, że Wilhelmowi nie udało się rozwiązać zagadki zabójstw, każe mu wyjechać z klasztoru. Franciszkanin nie zamierza się jednak tak łatwo poddawać. Postanawia podjąć ostatnią próbę wyjaśnienia tajemniczych morderstw. Pod osłoną nocy Wilhelm i Adso zakradają się ponownie do biblioteki. Planują dostać się do komnaty, w której znajduje się zakazana księga. Okazuje się, że w sekretnej sali czeka już na nich mnich, który wyjawia im tajemnicę klasztoru.

KSW 68 stream free

KSW 68 online stream free. Walki za darmo

Górnik – Lech online za darmo. Mecz na żywo w internecie