Dom pod Dwoma Orłami odc. 10 streszczenie szczegółowe

Dom pod Dwoma Orłami odc. 10 streszczenie szczegółowe. Zobacz co wydarzy się w ostatnim odcinku. Kiedy emisja w TV i powtórka na VOD.

Dom pod Dwoma Orłami odc. 10 streszczenie szczegółowe

Dom Pod Dwoma Orłami odc. 10 streszczenie. Opisu ostatniego odcinka szuka bardzo dużo osób. Serial cieszy się dużym zainteresowaniem. Wszyscy są ciekawie co przyniesie finał serialu. Oto szczegółowe streszczenie odcinka:

Liski przynosi Zofii wyczekiwaną wiadomość – znalazł jej syna, Zbyszka. Jadą do Jeleniej Góry, jednak na miejscu, zamiast syna Zofia rozpoznaje w przedstawionym jej mężczyźnie… Wasylkę. Żeby uniknąć zdemaskowania, on sięga po broń, ale Liski jest szybszy. Później Zofia jedzie do Lwowa, udaje jej się spotkać z Aksinią. Kobieta opowiada, że Zbyszek dokonywał rzezi, ale został złapany w przez UPA. Później Wasylko upił kompanów i uwolnił go, a Zbyszek w zamian dał mu swoje dokumenty.

Brat Zofii, Maurycy, także przeżył ukraińską rzeź. W zakładzie dla nieuleczalnie chorych Zofia spotyka kompletnie łysego, pozbawionego brwi i rzęs staruszka. Mimo starań, Zofii nie udaje się zabrać brata do Polski. Maurycy jako obywatel radziecki musi żyć i umrzeć w ZSRR. Do Wrocławia przyjeżdża Karl Weber. Jest już stary i żegnając się ze światem chciałby jeszcze raz pobyć w Domu pod Dwoma Orłami. Gdy Karl widzi młodą Helenę, poznaje natychmiast córkę ukochanej siostry.

Zofia i Karl umawiają się na następny dzień, ale Karl umiera w nocy w hotelowym pokoju. Ponad pół wieku później Paul przylatuje z Ukrainy do Wrocławia. Nie są już z Marianną tą samą beztroską, szczęśliwą parą jak niedawno. Są skupieni na tym czego się dowiedzieli o przeszłości swoich rodzin. Marianna uważa, że Helena nie można dłużej bać się okazywania uczuć, bólu, który paraliżował ją przez całe życie. Wyrzucanie z pamięci niemieckiej przeszłości było na nic. Marianna wyznaje matce swoje głębokie uczucie… ale w języku niemieckim. Ujawnienie prawdy wszystkim przynosi ulgę.

Dom Pod Dwoma Orłami odc. 10 kiedy emisja?

Serial Dom Pod Dwoma Orłami odc. 10 w telewizji TVP 1 wyemitowany zostanie w niedzielę 12 marca o godzinie 20:20. Kiedy powtórka? Wszystkie odcinki dostępne są w internecie na TVP VOD (vod.tvp.pl), a także na CDA.

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Dziennikarstwem zajmuje się od 15 lat. Pracował w kilku horyzontalnych portalach w dziale sportu. Od pewnego czasu jego specjalizacją jest rynek telewizyjny oraz internetowy.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ