Dewajtis odc. 2 streszczenie szczegółowe. Zobacz co wydarzy się w przedostatnim odcinku. Kiedy emisja w TV i powtórka na VOD.

Dewajtis odcinek 2 streszczenie szczegółowe

Dewajtis odc. 2 streszczenie: Marek Czertwan, spełniając ostatnią wolę ojca, wyrusza zaopiekować się Pałacem Orwidów w Poświciu. Odwiedza przedtem Saudwile, gdzie mieszka jego ukochana Marta, którą chce zabrać ze sobą. Wojnat, który po śmierci najbliższych opiekuje się dziewczyną, protestuje. Marta rozpacza, czując, że Poświcie jest ważniejsze dla Marka. On obiecuje, że do niej wróci.

Po trudnym pożegnaniu, Marek szuka otuchy w rozmowie z Dewajtisem. Świadkiem tych zwierzeń jest Julka, która uświadamia mu, co się dzieje w Dworze Czertwanów. Witold i Czertwanowa muszą ratować rodzinne fundusze. W związku z tym chcą poświęcić marzenia Hani o studiach w Paryżu i wydać ją za mąż za majętnego Rymwida.

Marek płaci Czertwanowej pokaźną kwotę, by temu zapobiec. Pełna wdzięczności Hania doradza Markowi, żeby walczył o swoją miłość, tak jak ona o naukę. Pokrzepiony Marek wraca po swoją Martusię, jednak natrafia na niespodziewane przeszkody.

Premiera Dewajtis odcinek 2 w niedzielę 24 września o godzinie 20:20. Serial można oglądać również w internecie. W porze emisji TVP 1 online stream znaleźć można na WP Pilot, a ponadto wszystkie odcinki dostępne są na VOD TVP PL.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj