Strona głównaAktualnościBolivar odc. 15, 16 streszczenie szczegółowe

Bolivar odc. 15, 16 streszczenie szczegółowe

Bolivar streszczenie odcinków 16, 17. Zobacz co wydarzy się w serialu, a także gdzie i kiedy oglądać odcinki po polsku w internecie i TV.

Bolivar odc. 16 wyemitowany zostanie we wtorek o godzinie 21:05. Z kolei odcinek 17 obejrzeć można w środę. Emisja w TVP 1. Poniżej prezentujemy streszczenia.

Bolivar odc. 15 streszczenie

Maria Antonia, żona obłąkanego Pabla Clemente, wyznaje miłość sędziemu Martinezowi. Córka krawca Joaquina, straconego za udział w spisku przeciw koronie hiszpańskiej, wraca do Caracas. Simón Bolivar, zbolały po śmierci żony, wyjeżdża do Europy. Jako spadkobierca rodzinnych dóbr poleca swojemu bratu i siostrze odzyskać majątek zagrabiony przez ich wuja Carlosa. Tymczasem wuj dowiaduje się o romansie zamężnej siostrzenicy z sędzią.

Bolivar odc. 16 streszczenie

W Paryżu epoki napoleońskiej Simon Bolivar, jako zamożny młody wdowiec, odnajduje radość życia w ramionach swojej kuzynki. W jej salonie poznaje wybitnych ludzi, z którymi prowadzi dyskusje polityczne. Naraża się mściwym poplecznikom Napoleona. W Caracas Maria Antonia wyrzuca wuja Carlosa z domu, który bezprawnie zajął. Ten grozi, że ujawni jej romans z sędzią Martinezem. Wściekły sędzia wtrąca go do więzienia, ale Carlos odkrywa, że Maria Antonia zaszła z sędzią w ciążę.

Bolivar odc. 17 streszczenie

Bolivar beztrosko spędza czas w Paryżu, w towarzystwie swojej krewnej Fanny. Nie stroni od kieliszka, odwiedza domy publiczne i wdaje się w bójki. W pewnym momencie decyduje jednak, że czas zająć się czymś poważniejszym. Zaczyna podróżować po Francji i Włoszech. W Rzymie doznaje olśnienia i postanawia wrócić do Wenezueli. Zamierza poświęcić życie walce o niepodległość. Po powrocie udaje się na zebranie Rady Najwyższej Caracas i przedstawia im pewien plan. Carlos Palacios umiera. Manuelita pozornie podporządkowuje się rygorom klasztoru, ale od czasu do czasu płata figle zakonnicom. Maria Antonia i sędzia Felipe stają przed poważnym wyzwaniem.

Wszystkie odcinki serialu Bolivar można oglądać na TVP VOD za darmo i bez rejestracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj