Korona Królów. Jagiellonowie: powtórki VOD, ile odcinków, streszczenia odc. 16, 17, 18

Korona Królów Jagiellonowie powtórki. Ile odcinków?

Korona Królów. Jagiellonowie odc. 16, 17, 18 streszczenie odcinków. Kiedy obejrzeć powtórki w TV i internecie? Ile odcinków ma serial Korona Królów?

Korona Królów ile odcinków, kiedy powtórki VOD

Korona Królów Jagiellonowie odc. 1 wyemitowano 2 stycznia. Serial oglądać można od poniedziałku do środy o godzinie 20:30 w telewizji TVP 1. Powtórki wszystkich odcinków z danego tygodnia polecą w soboty, również w Jedynce.

W poniedziałek obejrzeć można Korona Królów Jagiellonowie odc. 16. W kolejnych dniach wyemitowane zostaną odcinki 17, 18, 19.

Oczywiście Korona Królów VOD dostępna będzie na platformie TVP VOD (vod.tvp.pl) – za darmo i bez rejestracji. W porze emisji serialu w TV można skorzystać z platformy WP PIlot, która umożliwia oglądanie TVP 1 online za darmo, jako live stream.
OGLĄDAJ SERIAL KORONA KRÓLÓW NA TVP VOD

Poniżej prezentujemy szczegółowe streszczenie odcinków serialu Korona Królów. Jagiellonowie.

Korona Królów Jagiellonowie streszczenie szczegółowe odcinków

Korona Królów Jagiellonowie odc 14 streszczenie

Król Władysław i królowa Anna chcą mieć dziedzica. Oboje proszą o radę spowiednika – Mikołaja Trąbę. Na Wawel przybywa papieski legat. Krzyżacy za wszelką cenę chcą zniechęcić wysłannika Ojca Świętego do popierania Jagiełły. Ulryk von Jungingen wysyła do Krakowa krzyżackiego szpiega, który przekaże Saule najnowsze rozkazy. Anna Cylejska nie wie, że drżenie rąk duchownego powoduje choroba, a nie nadużywanie wina. Podpuszczona przez Saule, nieopatrznie obraża papieskiego legata Pietro de Revend.

Korona Królów Jagiellonowie odc 15 streszczenie

Legat. Rok 1403. Królowa Anna stara się za wszelką cenę uzyskać przebaczenie papieskiego legata. Z pomocą przychodzi jej sekretarz dostojnika oraz kosztowny drobiazg. Pietro de Revenda zgadza się pojechać z Jagiełłą na Litwę. Ale wyjątkowy prezent dla papieskiego wysłannika szykują także Krzyżacy. Wilno jest przygotowane na wizytę duchownego z Rzymu, ale krzyżacki podarunek spowoduje, że Pietro de Revenda stwierdzi, że Litwa nie jest chrześcijańska i że będzie przekonywał papieża, aby ten nie wydawał bulli, tak potrzebnej Koronie i Wielkiemu Księstwu.

Korona Królów Jagiellonowie odc 16 streszczenie

Wizyta papieskiego legata. Jesień/zima 1403. Legat papieski (Andrzej Słabiak) jest coraz mniej przychylny Koronie i Litwie. Jego sekretarz i królowa Anna (Milena Staszuk) podejrzewają, że stoją za tym Krzyżacy. Aby znaleźć dowody przekupstwa, na Wawelu wybucha mały pożar. Legat przyznaje się Mikołajowi Trąbie (Radosław Pazura), że dostał palec św. Wojciecha. Według królewskiego spowiednika to fałszywa relikwia. I legat zmienia swą opinię na temat chrześcijaństwa na Litwie. W Wilnie Jagiełło (Sebastian Skoczeń) daje kolejną szansę swemu bratu Świdrygielle (Michał Chruściel). Saule (Agata Pieszko) próbuje otruć Wielkiego Księcia, ale przeszkadza jej w tym Gwido (Marcin Lewandowski).

Korona Królów Jagiellonowie odc 17 streszczenie

Świat na opak. Zima 1404. Król Jagiełło (Sebastian Skoczeń) i książę Witold (Michał Chorosiński) ustalają rozejm z Krzyżakami. W wyniku papieskiej bulli wszyscy litewscy jeńcy zostaną zwolnieni z krzyżackiej niewoli. Po zabiciu Gwidona, Saule (Agata Pieszko) trafia do lochu, ale Arunas (Filip Gurłacz) bierze winę na siebie. I wtedy dopiero dowiaduje się, kto jest ojcem jego narzeczonej. Do Krakowa jadą brat Bdzigost (Jakub Wieczorek), który uratuje Jurgę (Kuba Kochanek) z rąk krakowskich żebraków i Stanisław Ciołek, który szuka pracy w królewskiej kancelarii. Saule i Arunas biorą ślub, a Elżbieta Granowska (Karolina Porcari) przed balem karnawałowym mówi kilka słów za dużo. Słyszy je królowa Anna (Milena Staszuk).

Korona Królów Jagiellonowie odc 18 streszczenie

Negocjacje. Rok 1404. Na Wawelu goście – Kasztelan Wincenty Granowski (Jakub Ulewicz) z żoną Elżbietą (Karolina Porcari). Król Władysław (Sebastian Skoczeń) jest zachwycony, królowa Anna (Milena Staszuk) nie chce widzieć Elżbiety. Nie zapomniała, że kasztelanowa w rozmowie z mężem nazwała ją głupiutką gąską. Granowski przywozi ważne wieści o Zakonie – nie mają pieniędzy ani zapasów na zimę. Jagiełło zaczyna w Raciążku negocjacje z Konradem von Jungingenem (Krzysztof Olchawa) w sprawie wykupu Ziemi Dobrzyńskiej. Z pomocą przychodzi pachołek Mszczuja – Jurga (Kuba Kochanek), który podsłuchuje rozmowę krzyżackich dostojników. Król i Wielki Mistrz dochodzą do porozumienia. Ale Władysław Jagiełło wie, że aby odkupić te ziemie, musi przekonać panów do nowego podatku. I wie, że będzie miał z tym kłopoty – szczególnie z Janem Tęczyńskim (Marek Lis – Orłowski).

Papiery na szczęście online

Papiery na szczęście 211, 212 streszczenia. Ile odcinków, powtórki online za darmo

Przysięga ostatni odcinek

Przysięga streszczenie szczegółowe, ostatni odcinek VOD po polsku