Jak dobrać duży telewizor do swojego mieszkania?

Jeśli chcesz zapewnić sobie najlepsze wrażenia z ulubionych seriali i filmów, warto wyposażyć się w większy telewizor. Rozmiar ekranu ma ogromne znaczenie – propozycje o przekątnej na poziomie aż 55” czy 65” można znaleźć m.in. w ofercie firmy Samsung.

Rozmiar telewizora a wrażenia z oglądania

Na starcie warto zaznaczyć, że wielkość ekranu nie wpływa bezpośrednio na jakość obrazu – to parametr, o którym decyduje przede wszystkim rozdzielczość. Co istotne, przy wyświetlaczu o większych gabarytach liczba pikseli również powinna być spora, by móc zapewnić odpowiednie wrażenia z oglądania seriali czy filmów. Do tego dochodzi także szereg innych parametrów – w tym częstotliwość odświeżania ekranu, głębia kontrastu czy wierność odwzorowania kolorów.

Kolejną ważną kwestią jest technologia, w której wykonano sam ekran. Obecnie jednym z najlepszych wyborów są panele OLED – to rozwiązania, które oferuje m.in. Samsung. W przypadku matrycy OLED poszczególne punkty są indywidualnie podświetlane osobnymi diodami, co przekłada się na głęboki kontrast, doskonałą czerń oraz bardzo intensywne kolory. Żywe barwy sprawiają, że obraz jest bardzo realistyczny, co w połączeniu z dużą przekątną ekranu zapewni doskonałe wrażenia z oglądania. W ten sposób można we własnym domu stworzyć perfekcyjną przestrzeń do podziwiania najlepszych filmów czy seriali – doznania wizualne nie będą odstawać od tych z sali filmowej. Istotne jest także dopasowanie urządzenia do układu pomieszczenia, by móc liczyć na pełen komfort podczas oglądania.

Jak wybrać rozmiar telewizora do pomieszczenia?

Odpowiedni rozmiar telewizora to nie tylko kwestia o czysto estetycznym znaczeniu. Wielkość ekranu powinna być dopasowana m.in. do ilości miejsca na ścianie, a także odległości od kanapy czy innego miejsca, w którym będziemy oglądać filmy lub seriale. Dla przykładu telewizor Samsung 55 cali zapewni odpowiednie wrażenia wtedy, gdy dystans od urządzenia wynosi co najmniej 230 cm. Jeśli z kolei chcemy postawić na telewizory Samsung 65 cali, musimy dysponować jeszcze większą ilością miejsca: zalecany dystans widza to minimum 270 cm. Oznacza to, że duży telewizor niestety nie zawsze sprawdzi się w wybranym pomieszczeniu, jednak zazwyczaj wygospodarowanie ok. 2,5 m w salonie nie będzie stanowić dużego problemu.

Co istotne, niepoprawnie dobrany rozmiar urządzenia może powodować bóle głowy oraz oczu. To z kolei nie tylko zmniejsza przyjemność z użytkowania sprzętu, lecz także wpływa negatywnie na zdrowie. Dotyczy to także ustawienia ekranu. Aby wykorzystać pełen potencjał urządzeń takich jak telewizor Samsung 65 cali, warto zadbać o to, by można było powiesić go na ścianie, na wprost od miejsca oglądania. Nieco łatwiej jest z modelami o mniejszych wymiarach – oferowany przez Samsung 55” TV zapewnia trochę więcej możliwości pod względem aranżacji.

Samsung telewizor 55 cali – dla kogo sprawdzi się takie rozwiązanie?

Telewizor 55 cali Samsung to urządzenie, które dobrze sprawdzi się w wielu domach. Urządzenia tego typu oferują odpowiednią równowagę między komfortem oglądania a możliwością wykorzystania sprzętu w stosunkowo niewielkim pomieszczeniu. Dzięki temu TV Samsung 55 cali sprawdzi się nie tylko w dużym salonie, lecz także m.in. w sypialni. Odpowiednio dobrane urządzenie Samsung 55” świetnie sprawdzi się jako centrum kina domowego, a także w roli ekranu dla konsoli nowej generacji. Jeśli chcemy kupić sprzęt z myślą o grach, warto zadbać o to, by stawiać na telewizory Samsung 55 cali o wysokiej rozdzielczości i sporej częstotliwości odświeżania. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Istotną kwestią są także dostępne złącza. Telewizor 55 cali Samsung może być wyposażony w wyjście HDMI 2.1, które pozwoli na przesyłanie obrazu nawet w jakości 8K. Z odpowiednią konfiguracją Samsung TV 55” doskonale spełni wymagania większości osób – za tego typu urządzenie zapłacimy od 2 do 4 tys. zł.

Telewizor 65 cali Samsung – kiedy warto postawić na takie urządzenie?

Wybierając telewizor Samsung 65 cali, należy liczyć się z zauważalnie większymi wymiarami, przez co będzie to odpowiednia opcja głównie do sporego salonu. Jak już wspominaliśmy, przy urządzeniach takich jak TV Samsung 65” odległość od ekranu powinna być większa o ok. 40 cm niż w przypadku modeli 55-calowych. Podobnie jak w przypadku innych sprzętów tego typu, jednym z kluczowych elementów specyfikacji jest rozdzielczość. Pod tym względem można liczyć na świetne parametry oferowane przez Samsung 65 cali – 4K to jakość obsługiwana przez większość sprzętów o tych rozmiarach z asortymentu koreańskiego giganta. Samsung 65” jest świetnym rozwiązaniem zarówno do gier, jak i oglądania filmów oraz seriali w najwyższej jakości.

Argentyna - Francja online za darmo

Brazylia – Szwajcaria online za darmo. Gdzie oglądać transmisję w TV i internecie?

Argentyna - Francja online za darmo

Gdzie oglądać mundial na żywo?