w

Polowanie na Ćmy odc 1 streszczenie szczegołowe

Polowanie na Ćmy ostatni odcinek streszczenie

Polowanie na Ćmy odc. 1 streszczenie szczegółowe. Zobacz co wydarzy się w premierowym odcinku. Kiedy emisja w TV i powtórka na VOD?

Kiedy leci odcinek 1?

Serial Polowanie na Ćmy to nowa historyczna produkcja TVP 1. Zastąpi ona „Dom pod Dwoma Orłami”, który był prawdziwym hitem. Wydaje się, że ten serial również będzie cieszył się dużą oglądalnością.

Polowanie na Ćmy odc. 1 wyemitowany zostanie 19 marca 2023 roku o godzinie 20:20. Powtórka dostępna będzie oczywiście na platformie TVP VOD (vod.tvp.pl). Za darmo i bez rejestracji.

Polowanie na Ćmy odc. 1 streszczenie szczegółowe

Oto opis odcinka 1: Warszawa, maj 1905 roku. Z więzienia zostaje niespodziewanie wypuszczona młoda dziewczyna uwikłana w działalność niepodległościową. Okazuje się, że została wykupiona przez Czarnego, sutenera handlującego żywym towarem. Ma zostać wysłana do Argentyny. Ze względu na urodę dziewczyny Czarnemu bardziej opłaca się wstawić ją na procent do najbardziej luksusowego warszawskiego domu publicznego Franciszki Szlimakowskiej.

Tego samego dnia nieopodal przybytku Szlimakowskiej wybucha bomba zdetonowana przez PPS. To kolejna eksplozja skierowana przeciw Rosjanom. Szlimakowska ujęta urodą i ogładą dziewczyny, przyjmuje ją do pracy w swoim przybytku i nadaje jej imię Yvette. Yvette nie mając się gdzie podziać, szuka noclegu u Szczerba, działacza niepodległościowego, przyjaciela jej narzeczonego, Józefa, którego nie widziała od czasu jej aresztowania. Yvette postanawia zarobić pieniądze, by odnaleźć narzeczonego. Tymczasem u Szczerba poznaje Marcela, kuriera PPS, który przekazywał bombę i został ranny podczas eksplozji.

Na te same wydarzenia z innej perspektywy patrzy Nastazja Jurina, Rosjanka z Petersburga, żona policjanta, zagubiona w obcej jej Warszawie i w małżeństwie zaaranżowanym po skandalu obyczajowym. Cerkiew jest jej jedynym miejscem ucieczki od męża, który od dawna bez rezultatu marzy o awansie i potomku. Szef warszawskiej Ochrany, Margrafski obarcza Jurina (męża Nastazji) winą za kolejną eksplozję bomby w jego rewirze, co znów przekreśla jego szanse na awans. Przypadkowe spotkanie Szlimakowskiej z Juriną w sklepie z sukniami to początek niejednoznacznej znajomości Polki z Rosjanką.

Szlimakowska marzy o sprzedaży burdelu i wyjeździe na zawsze z Warszawy do Biarritz, ale sprawa jest trudna, bo lokal należy do jej męża, który porzucił Franciszkę wiele lat temu. Kobieta spotyka się z mecenasem Piotrowskim reprezentującym kupca, gotowego kupić przybytek Szlimakowskiej mimo skomplikowanego stanu prawnego. Na drodze Szlimakowskiej staje Wiktor Grun z jednej strony referent w carskiej policji, z drugiej mafioso ściągający haracze. Marzy mu się kariera w Ochranie, a jednocześnie z Czarnym zajmuje się handlem kobietami.

Przysięga ostatni odcinek

Przysięga 830 streszczenie szczegółowe

Mecze Widzewa na żywo

Widzew – Lech stream i transmisja TV. Gdzie oglądać online za darmo?