w

Gdzie oglądać najpopularniejsze ligi piłkarskie?

Każdy kibic piłki nożnej chce wiedzieć na bieżąco, co dzieje się w jego ulubionej lidze lub klubie. Nie ma lepszej opcji, by posiąść tę wiedzę od oglądania piłkarskich spotkań. Jednak znalezienie transmisji nie jest takie oczywiste. W Polsce kilka telewizji ma rozdzielone pomiędzy sobą prawa, a niektóre stosują sublicencję. Jest to dość skomplikowany temat, który jest bardzo płynny, ale w tym artykule odpowiemy na pytanie gdzie oglądać najpopularniejsze ligi piłkarskie.

Premier League – gdzie oglądać?

Zacznijmy od uznawanej przez wielu jako najmocniejszą ligę świata. Ta przez lata była transmitowana na antenach Canal+. Obecnie jednak pełne prawa do Premier League posiada platforma streamingowa Viaplay. Odkupienie praw od C+ nie było tanie, ale firma ze Szwecji chciała zaistnieć szybko na rynku. 

Dla posiadaczy abonamentu Canal+ są również dobre wieści. Viaplay udostępnia jedną ze swoich transmisji właśnie na wyżej wymienionym kanale konkurencji. Do tego Canal+ Online ma w jednym ze swoich pakietów właśnie Viaplay, co pozwala łączyć usługi w korzystnej cenie. Szwedzi mają w swojej ofercie w Polsce także mecze Championship i Carabao Cup, co powinno skłonić fanów angielskiej piłki do wyboru tej platformy.

Gdzie transmitowana jest Bundesliga?

Liga niemiecka to również ważne rozgrywki, które interesuja wiele osób w Polsce. Przez lata grało tam wielu znakomitych Polaków, teraz jednym z nich jest Jakub Kamiński. Dużo głośnych nazwisk kopie również na zapleczu Bundesligi. 

Wspominamy o tym dlatego, że zarówno Bundesliga, jak i 2. Bundesliga są transmitowane przez Viaplay. Odkupili oni prawa od Eleven Sports. Ta stacja natomiast posiada prawa do pokazywania DFB Pokal, czyli Pucharu Niemiec.

Gdzie można obejrzeć włoskie calcio i La Ligę?

Liga włoska to jedna z nielicznych, których nie wykupiło Viaplay. Ta niezmiennie znajduje się w programie Eleven Sports. Stacja ma do niej wyłączne prawa i nie dzieli się z nikim sublicencją do rozgrywek na Półwyspie Apenińskim. 

Natomiast prawa do pokazywania rozgrywek pucharowych w tym kraju posiada stacja matka Eleven – Polsat Sport. Za to prawa do prezentowania La ligi są rozdzielone pomiędzy Eleven a Canal+

Europejskie puchary – gdzie oglądać?

Liga Konferencji i Liga Europy, to turnieje transmitowane w Polsce przez Viaplay. Warto zauważyć ostatnim sezonie platforma udzieliła sublicencji TVP Sport na pokazywanie polskich drużyn. Jednak ta kwestia jest płynna i nie wiadomo, czy będzie to wyglądało podobnie w kolejnych latach. Natomiast z anten publicznego nadawcy zniknęła Liga Mistrzów. Champions League w całości jest pokazywana wyłącznie na antenach premium Polsatu Sport.

Na koniec warto dodać, że Viaplay prawdopodobnie będzie opuszczać polski rynek nadawców i prawa transmisyjne mogą ulec wyraźnym roszadom. O wszystkich rozgrywkach piłkarskich możecie czytać na blog.etoto.pl.

Dziedzictwo odc. 224 streszczenie szczegółowe. Oglądaj odcinek na VOD

Dziedzictwo odc. 225 streszczenie szczegółowe. Oglądaj odcinek na VOD