W bieżącym sezonie PKO BP Ekstraklasy transmisje można oglądać jedynie w Canal+. Sublicencji nie nabyła telewizja TVP Sport, w której w ostatnim czasie doszło do sporo zmian. Nowym szefem ma być Jakub Kwiatkowski, do niedawna pracujący w reprezentacji Polski. Jego celem ma być m.in. walka o prawa do pokazywania meczów Ekstraklasy.

W poprzednich sezonach kibice mogli oglądać jeden mecz w kolejce na antenie TVP Sport, TVP 1 lub TVP 2. Latem nie udało się jednak dojść do porozumienia. Czy wpływ na to miało odejścia Marka Szkolnikowskiego? Tego nie wiadomo. Niestety obecnie Ekstraklasa nie jest dostępna na kanałach Telewizji Publicznej i wszystkie mecze na żywo można oglądać jedynie w Canal+ Sport.

TVP jeszcze w październiku walczyła o prawa do transmisji, co było pewnego rodzaju grą przed wyborami parlamentarnymi. Porozumienia nie udało się jednak osiągnąć, a nowe władze nie wydają się zdeterminowane do wydawania pieniędzy na transmisje.

Tuż przed świętami w TVP Sport nieoczekiwanie doszło do zmian. Nowym szefem będzie Jakub Kwiatkowski, który przez 11 ostatnich lat pracował w PZPN. W grudniu niespodziewanie został zwolniony z funkcji pełnionych w reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Jego jednym z celów ma być walka o Ekstraklasę – czytamy w portalu meczyki. – Wiadomo, że za chwilę najważniejsze będą dla nas igrzyska olimpijskie i Euro 2024. Mam nadzieję, że z polską kadrą. Chciałbym też, by do TVP udało się wreszcie ściągnąć Ekstraklasę – powiedział Jakub Kwiatkowski w rozmowie ze „Sport.pl”.

Nie ma jednak co liczyć, że rundę wiosenną będzie można oglądać w TVP Sport. Obecnie sytuacja jest tak dynamiczna i skomplikowana, że negocjacje dotyczyć będą najprawdopodobniej przyszłego sezonu PKO BP Ekstraklasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj